רכישת מקלחון במחיר זול
8 בדצמבר 2016
מקלחון זכוכית
מקלחון מרובע
8 בדצמבר 2016

אגנית למקלחון

כל מה שצריך לדעת על אגנית למקלחון

תפקידה של האגנית

אגנית למקלחון היא למעשה ה"קרקע" המוצבת מתחת למקלחון. מטרתה העיקרית של האגנית היא למנוע את הצפת החדר במים בעקבות המקלחת- היא מנתבת את המים מן המקלחת אל חור הניקוז. כך, המים מגיעים אל המקום הרצוי ולא בורחים אל חדר הרחצה- בלי להתקין אגנית, היינו הופכים את חדר הרחצה לשלולית עמוקה בעקבות כל מקלחת של כל אחד מבני המשפחה.

האגנית יכולה לחסוך מאיתנו לא מעט זמן. בעבר, היינו מבזבזים זמן ומאמץ על פעולה של גריפת המים מחדר הרחצה אל פתח הניקוז של המקלחון- פעולה סזיפית למדי. האגנית יכולה לחסוך את הפעולה הזו, ולבצע את התהליך בקלילות בעצמה. בכך, כל שיוותר לנו הוא לגרוף טיפות ספורות. בנוסף, היעדר הרטיבות יכול לשמור טוב יותר על כל החלקים בחדר הרחצה.

בנוסף לכך, לאגנית יש גם תפקיד בטיחותי. ניתן להתקין על גבי האגנית אביזרים מונעי החלקה. כך, ניתן יהיה להתקלח בצורה נוחה ובטיחותית, ולמזער את הסיכון להחלקות ופציעות בקרב אנשים מבוגרים ובעלי מוגבלויות.

סוגי אגניות

אגנית למקלחון הינה פריט שימושי מאוד, ולכן ניתן למצוא בשוק מגוון רחב ביותר של סוגי אגניות שונות. בחירה נכונה של אגנית מתאימה בהחלט תוכל לשדרג רבות את עיצוב המקלחון ואף את עיצוב חדר הרחצה כולו. בין השאר, ניתן לבחור להתקין אגניות חרסינה, אגניות פח ועוד. מעצבים מסוימים מגדילים לעשות ומוסיפים אל האגנית פריטים מסוימים אשר משדרגים משמעותית את העיצוב שלה. ניתן להניח מעל האגנית מעין במה, ולשלב בה אלמנטים עיצוביים כגון שלבים דמויי עץ- אגנית זו תוכל להוסיף חמימות אל חדר הרחצה, ולהתאים במיוחד אל חדר אשר מעוצב על טהרת הסגנון הכפרי.

את האגניות ניתן למצוא בכל צורה ובכל גודל. זה כלל לא משנה אם המקלחון המצוי בביתכם הינו מקלחון מרובע או עגול- ניתן ליצור את האגנית כך שתתאים אליו בדיוק. ניתן להתקין את האגנית כאשר בונים את המקלחון, או לחלופין להוסיף אגנית אל מקלחון קיים (אם כי מדובר בפעולה מורכבת יותר).