מקלחון לאמבטיה
מטבח זכוכית – יתרונות וחסרונות
27 בדצמבר 2017
על מקלחונים ועל מדרכי עץ מעוצבים
2 בפברואר 2018

אמבטיה מול מקלחון

מקלחון הזזה

מקלחון מול אמבטיה

אמבטיה מול מקלחון- יתרונות וחסרונות

ההחלטה להתקין מקלחון או אמבטיה בחדר הרחצה בדרך כלל מעסיקה אנשים שאינם מסוגלים להרשות לעצמם ליהנות משני האמצעים הנ"ל הן מבחינת המחיר והן מבחינת גודל החלל. כך קורה שרוב הציבור חייב תחילה לברר מה עומד בראש סדרי העדיפויות ורק לאחר מכן להחליט בנוגע לבחירה האידיאלית. בירורים והתלבטויות אלו מגיעים בדרך כלל במסגרת עבודות שיפוצים של חדרי הרחצה המחייבות וויתור על אחת מהאפשרויות הנ"ל. אז על מה נעדיף לוותר ומהו הפיתרון המתאים ביותר לצרכינו? כל זאת ועוד לפניכם.

שיקולים שנדרשים לעמוד על הפרק

המדדים שצריכים להנחות את ההחלטה הם הצרכים הספציפיים וסדרי העדיפויות של דיירי הבית. ההחלטה לגבי אופן שיפוץ חדר הרחצה מחייבת לא מעט תכנונים וביצוע סקר שוק מעמיק ומקיף הכולל את כל הפתרונות העדכניים והמודרניים בעולם העיצוב של חדרי הרחצה. יש להביא בחשבון את העובדה שהילדים בבית הם אלו שעושים שימוש תדיר באמבטיה עד להגיעם לגיל בוגר יותר המאפשר רחצה במקלחון. כמו כן יש להתחשב בכך שהאמבטיה תופסת לא מעט מקום בחלל וניקיונה מחייב שימוש בחומרי ניקיון רבים.

סוגים שונים של טיפוסים

ישנם אנשים שפשוט לא מסוגלים לתאר לעצמם יום אחד ללא אמבטיה מפנקת. אלו נקראים המכורים לאמבטיות ונהנים לרחוץ במים חמים עם קצף ומלחים ריחניים להרגעה. אולם יש לציין כי שימוש באמבטיה כרוך בהוצאות די גבוהות על חשבונות מים לא מבוטלים לצד טרחה מסוימת שנלווית לניקיון של האמבט אחת לשבוע. אולם אותם המכורים לאמבטיות וודאי יסכימו להתמודד עם אלמנטים אלו והמקלחון עבורם הוא בגדר ברירת מחדל שיש לעשות בה שימוש אך ורק מפאת הצורך לחסוך במים.

יתרונות של מקלחונים

הטיפוסים הרומנטיים או יותר נכון הזוגות למיניהם וודאי יעדיפו לרכוש אמבטיה על פני מקלחון מפאת העונג הרב שהרחצה בקערה המרווחת הזו מספקת להם. האנשים הפרקטיים יותר יעדיפו וודאי לרכוש מקלחון שיאפשר להם לנצל את החלל בצורה האידיאלית ודרך כך לפנות מקום למייבש, מכונת כביסה וארונות. מלבד זאת המקלחון להבדיל מהאמבט לא מחייב ניקיון יסודי אחת לשבוע וחוסך כאמור בחשבונות המים התקופתיים.