מקלחון חזית – מבין סוגי מקלחונים תמצאו מקלחון חזית
29 במרץ 2019

זכוכית בכל מקום!

בכל מקום בו תימצאו, סביב להניח שזכוכית תקיף אתכם מכל עבר. ברמת ההגדרה זהו חומר חזק ושקוף, בעל עמידות גבוהה – גם מבחינה ביולוגית או כימית. האדם משתמש בזכוכית משחר ההיסטוריה, כאשר גרסאות מוקדמות שלה שימשו את האדם עוד בתקופת האבן. מאז עברו הרבה זכוכיות במפעלי הייצור, מה שמביא לזכוכית משודרגת שניתן למצוא לה הרבה מאד שימושים בעולם הבנייה והעיצוב.

הסוגים המרכזיים של הזכוכיות

בין הזכוכיות השונות שנעשה בהן שימוש ניתן להפריד באופנים שונים. הזכוכית בה השימוש הוא רחב ביותר עונה לשם Soda Lime Glass, והיא מיוצרת מצורן דו חמצני, נתרן פחמתי וגיר. זכוכית מהסוג הזה מאופיינת בעמידות הגבוהה ביותר שיש, כאשר אם לא ממחזרים אותה הפירוק שלה ייעשה לאחר כמיליון שנים.

בין הזכוכיות השונות מפרידים גם בהתאם לתכונות העיקריות שלהן. זכוכית בידודית מאפשרת בידוד תרמי ואקוסטי של המבנה מהסביבה החיצונית שלו, זכוכית מחוסמת נחשבת לחזקה במאות אחוזים ביחס לזכוכית "רגילה" וזכוכית משוריינת תהיה עמידה בפני פגיעות תחמושת. הבדל נוסף הוא בהליך הייצור הספציפי של הזכוכיות, כאשר יש מספר טכניקות: למשל ניפוח שמאפשר ליצור כלים עדינים באופן יחסי.

כל הסיבות להשתמש בזכוכית

עם כל ההגדרות הטכניות שהבאנו מעלה, ברור דבר אחד: זכוכית נפוצה מאד כיום, בעיקר כחלק מעיצוב המבנים. ניתן להשתמש בזכוכית לייצור רהיטים, סורגים שקופים , דלתות, חלונות, מעקות, מקלחונים, ויטרינות, חיפויים, מראות, מדפים – והרשימה עוד ארוכה. למרות שלכל מוצר יש חוקים משלו, אפשר לטעון ברמה הכללית שמוצרי זכוכית יהיו עמידים בצורה משמעותית לאורך זמן ביחס לחומרי גלם אחרים, תעניק מראה יוקרתי לחלל בו היא מוצבת וגם תאפשר ליצור "הגדלה" של הנפח. את הזכוכית קל מאד לשלב בחללים השונים, כשהוספה שלה למשוואה יכולה לשדרג בצורה דרסטית את המראה של החדר בו בוחרים להתבסס עליה.

עבודות זכוכית צריכות להתבצע על ידי אנשי מקצוע מהשורה הראשונה, שיש שיגדירו כאומנים לכל דבר ועניין. עבודה עם הזכוכית הרי מצריכה מומחיות מקסימלית, היכרות מלאה עם מאפייני החומר וגם יצירתיות אין קץ. חברה שאנשיה עונים על ההגדרות האלה תוכל לבצע את העבודה ללא דופי.