פרקט בחדר הרחצה
אמבטיונים
26 בינואר 2017
מקלחון זכוכית
מקלחון זכוכית שקופה או מקלחון זכוכית חלבית?
26 בינואר 2017

מקלחון זכוכית עם תו תקן

מקלחון זכוכית

כאשר אתם רוכשים מקלחון זכוכית, השאלה הראשונה שעליכם לשאול את המוכר באולם התצוגה המשווק כלים סניטרים היא האם מקלחון זכוכית עם תו תקן. רבים כבר מודעים לעובדה, כי תו תקן חדש, יצא בשנת 2006, אשר מורה על זכוכית רבודה או מחוסמת, אם במקלחונים, מעקות וזכוכית שמיועדת לדקורציה בבית או בבתי העסק השונים. זכוכית למקלחון, מגיעה בעובי של  4-6 ו- 8 מ"מ. הזכוכית בעובי שמתאים במיוחד עבור מקלחונים הינה בעובי של 6 מ"מ. אם אתם חושבים כי זכוכית עבה הא בטיחותית יותר, אז עליכם לדעת, כי זכוכית שתהיה עבה במיוחד, תקשה על התפעול של המקלחון.

סוגי זכוכית בטיחותית- כמה פרטים שיש לדעת

יש לדעת, כי זכוכית בטיחותית שמיועדת עבור מקלחון זכוכית עם תו תקן, הינה זכוכית מחוסמת או רבודה. הזכוכית המחוסמת, מתנפצת במקרה של נפילה או חבלה, לאלפי רסיסים קטנים מה שמקטין את הסכנה של השברים. החל מאוגוסט של שנת 2006, מחייב תו התקן הישראלי, כי בכל מקלחון המשווק בישראל, תהיה זכוכית מחוסמת או רבודה למניעת אסונות. הזכוכית השנייה שמחייב מכון התקנים את יצרני המקלחונים, הינה זכוכית רבודה. זכוכית זו, היא רב שכבתית שמכונה גם טריפלקס היות ויש בה שלוש שכבות של זכוכית שמודבקות ביניהן. ישנו חומר פלסטי, הנמצא בין השכבות ובעת ניפוץ חללה, הזכוכית נשארת דבוקה לחומר הפלסטי, אשר כולא אותה ומונע את פיזור החלקיקים.

התאמה בין מסגרת המקלחון לזכוכית

יש לשים לב, כי מסגרת האלומיניום, תהיה תואמת לסוג הזכוכית ולעובייה. הדרך הבטוחה ביותר לרכוש מקלחון זכוכית עם תו תקן, הוא הסמל של מכון התקנים, אשר מוטבע על הזכוכית. יצרנים ממליצים על זכוכית מחוסמת, היות והיא פחות מסוכנת רבודה, כי זכוכית רבודה, נפגעת מהר יותר ממכות או חבלות, מאשר הזכוכית המחוסמת, אשר נמצאה כמתאימה ביותר לייצור המקלחונים. הגוונים שניתן למצוא זכוכית מחוסמת למקלחונים הם רבים, החל בגוונים כמו ירקרק, שקוף, אפור או חלבי. ניתן גם לבצע הדפס או דוגמא מיוחדת על גבי זכוכית המקלחונים, מה שייצור מראה מרהיב ומעוצב של המקלחונים.