מקלחון פינתי זול
מקלחונים – דלת הזזה או דלת ציר?
8 בדצמבר 2016
מקלחונים במבצע
מקלחון עגול
8 בדצמבר 2016

מקלחון זכוכית

מקלחונים במבצע

מדוע מקלחון זכוכית טוב יותר ממקלחות פלסטיק?

פלסטיק הוא תוצר מלאכותי שהמציא האדם לפני מספר עשורים, תוצר ששינה משמעותית את איכות חיינו ואת האפשרויות העומדות בפנינו. יחד עם זאת, ישנן מספר רב של אפליקציות בהן הפלסטיק מהווה תחליף זול אך לא יעיל, לעומת אפליקציות אחרות בהן פלסטיק הוא הפתרון המושלם. כך למשל, חשוב שפנסי הרכב שלכם יהיו עשויים מזכוכית ולא מפלסטיק מאחר והפלסטיק נשחק במהירות מחלקיקי האבק והחול המתנגשים בו במהלך הנסיעה, עד למצב בו הפנסים הופכים להיות עמומים ומאבדים את השקיפות שלהם.

שחיקה גבוהה ומהירה של פלסטיק

חסרונות כאלה קיימים גם בעולם המקלחונים. הזכוכית עמידה יותר לשריטות, ללחות ולמפגעים הנוצרים בתנאי לחות. את הזכוכית קל יותר לנקות ולהבריק מאשר פלסטיק, והיא שומרת על רמת השקיפות שלה באופן מלא לאורך שנים ארוכות. לעומת זאת, פלסטיק נוטה לספוג לחות ולפתח פטרת שאינה נראית לעין בצורה בולטת, אך לאורך זמן הפטרת הופכת את הפלסטיק לעמום יותר, ומכסה אותו במעין שכבה חצי לבנה חצי שקופה הפוגעת באסתטיקה שלו.

זכוכית מוגנת ובטוחה

אם כאשר אתם שוקלים רכישה של מקלחון זכוכית, אתם מפחדים מעצם העובדה שזכוכית היא שבירה, אתם אכן מעלים סוגיה נכונה, ועל כן רצוי לבחור את המקלחון בצורה נכונה. מקלחון זכוכית איכותי עשוי מזכוכית חסינה המוגנת בשכבת פולימר, כך שאם הזכוכית נשברת, השבר מוכל בתוך הפולימר והזכוכית אינה מתפזרת. גם במקרה זה אפשר לעשות השוואה לעולם הרכב, כשגם החלון הקדמי ברכב עשוי זכוכית, אך גם אפילו עם השמשה הקדמית תספוג פגיעה ישירה של אבן היא לא תתנפץ לרסיסים, אלא שהפולימר המצפה אותה יכיל את השבר ויעצור אותו כבר בשלבים הראשונים.

מתאים ביותר לחדר אמבטיה מעוצב

אלמנט נוסף שאתם רוצים לתת עליו את הדעת הוא התחושה שמעניק לכם המקלחון. מקלחון זכוכית הוא מאסיבי יותר ומעניק אווירה יותר יוקרתית, יותר יציבה ויותר חמימה, מאשר מקלחון פלסטיק. על אף שטכנולוגיות העיבוד הנוכחיות של הפלסטיק מאפשרות לדמות את הפלסטיק לזכוכית, עדיין ניתן להבחין בהבדלים בין שני סוגי המקלחונים, הבדלים שהופכים להיות משמעותיים בחדר אמבטיה מעוצב.