מקלחון זכוכית
מקלחון זכוכית שקופה או מקלחון זכוכית חלבית?
26 בינואר 2017
מקלחון זכוכית
מקלחון לפי מידה עם דלתות הזזה
26 בינואר 2017

מקלחון חזית

אולם המקלחונים, מתפתח ללא הרף ומדי שנה, אנו עדים לדגמים חדשים שיוצאים לשוק. אפשר לראות באולמות התצוגה הרבים, מקלחונים שהם מתוחכמים, מעוצבים ומרהיבים. המקלחונים הם שונים בצורתם ואפשר למצוא מקלחון חזית, מקלחון פינתי ומקלחו קטום. ההבדל ביניהם הוא המיקום, הגודל והעיצוב וכן, חומרי הגלם השונים שניתן למצוא במקלחונים השונים. ההצבה של מקלחונים חזיתיים, חוסכת חלל רב בחדר הרחצה, כאשר בישראל הוא קטן במיוחד. בגלל המחסור בחלל וכן בגלל המחסור במים, רבים ברו למקלחונים שהחליפו את האמבטיה שהייתה גדולה מדי ולא חסכונית בחדר הרחצה.

היתרון בהתקנת מקלחון חזיתי בחדר הרחצה

ניתן להציב מקלחון חזית, בכל חלל בחדר הרחצה, אם בפינה או באמצע החלל. הכניסה והיציאה ממקלחון חזיתי, נעשית באמצעות שימוש עם דלתות הזזה, הנמצאות מעל גבי מסילות, מה שחוסך במקום רב בחלל . תוכלו לקבל ייעוץ בבחירה של סוג המקלחון, כאשר יש לכם את המידות המדויקות ואפילו תמונה של חלל חדר האמבט, כך שההתאמה תתבצע בדיוק רב על פי הנתונים של חדר הרחצה שלכם. המקלחון החזיתי, הינו ישר ורבוע,  ניתן להתקין מקלחונים, גם על גבי אמבטיונים, במידה והמקלחון מותקן מעל האמבטיה עצמה הוא יהיה מיוצר משני כנפיים האחת לאורך האמבט והשנייה לרוחבה. הדרך הטובה ביותר לבניית מקלחון מעל אמבטיון למשל, הינה באמצעות התקנת דלתות הזזה.

סוגי העיצוב השונים של מקלחוני חזית

יש לציין, כי סוגי העיצובים של מקלחון חזית, הם שונים. אין עיצוב שיהיה ספציפי עבור מקלחונים מזוג זה, כי אם גם לתפקוד שלהם. חומרי היסוד שמהם בנויים המקלחונים החזיתיים ניתן לעצב את המקלחונים בדרך מיוחדת ונהדרת. יש לתת תשומת לב מיוחדת להתקנה בהתאם לרוחב שמקלחון זה תופס בחלל ולעיצוב הכללי שלו. אפשר להוסיף למקלחון זה, גם אלמנטים נוספים, כגון ידיות לברזים מעוצבות, מדפים לסבונים ושמפו שיהי אף הם מעוצבים בהתאם, מה שיקנה יופי ונוחות בשימוש עם המקלחון החזיתי שבחרתם. הדבר החשוב הנוסף שיש לתת לו תשומת לב, הינו הגורם הבטיחותי  כגון: זכוכית מחוסמת או רבודה שתהיה בה תו תקן.