מקלחונים – דלת הזזה או דלת ציר?

מקלחונים חזיתיים
8 בדצמבר 2016
מקלחונים במבצע
מקלחון זכוכית
8 בדצמבר 2016

מקלחונים – דלת הזזה או דלת ציר?

מקלחון פינתי זול

ככלל, מבחינה פונקציונלית, דלת הזזה עדיפה תמיד על פני דלת ציר. הסיבות לכך הן מגוונות וכדי למנות מקצת מהן אפשר לציין את העובדה שדלת ציר נפתחת כלפי חוץ או פנים, אך בכל מקרה תופסת חלל בחדר בעת פתיחתה, מה שמגביל אתכם מבחינת הצבת פריטי ריהוט בסמיכות למקלחון, וכן בחדרי אמבטיה קטנים תכונה זו יכולה להוות מגבלה רצינית ומשמעותית. דלת ציר של מקלחון יכולה להיות גם דלת כבדה מאוד, ובהיעדר הצירים המתאימים, בתוך זמן קצר הצירים יתעקמו, אפילו במ"מ אחד בודד, והדלת עשויה לאבד את התפקוד התקין שלה.

דלת ציר קלה לשימוש, ואינה תופסת מקום במרחב

יחד עם זאת, בקווי עיצוב רבים של חדרי אמבטיה השימוש בדלת ציר הוא חלק מקו העיצוב, ואפשר למצוא מקלחונים מעוצבים רבים עשויים זכוכית עם דלת ציר ולא דלת הזזה. בהקשר זה, הבחירה היא לגמרי עניין של העדפת עיצוב אישית, ולא עניין של פונקציונליות או נוחות בשימוש. לעומת זאת, דלת ציר היא קלה מאוד לפתיחה וסגירה, עמידה לאורך זמן, ואינה מוגבלת מהשטח של חדר האמבטיה, כך שגם כאשר מדובר על חדר מקלחון קטן, אפשר להציב מקלחון עם דלת הזזה ללא שתהיה שום מגבלת תנועה אל תוך והחוצה מן המקלחון.

היבט העיצוב וההיבט הפונקציונלי

בסופו של דבר, כאשר אתם בוחרים מקלחונים לבית שלכם עליכם לקחת בחשבון את שני האלמנטים, ואי אפשר להתעלם מאף אחד מהם. עליכם לשקול גם את ההיבט הפונקציונלי, במיוחד עם חדר האמבטיה שלכם אינו גדול במיוחד, ולצד זאת עליכם לקחת בחשבון גם את העניין העיצובי, את האופן בו אתם מדמיינים את חדר האמבטיה שלכם.

שימו לב לאיכות הצירים

הבחירה בדלת ציר או דלת הזזה עבור מקלחונים מושפעת גם מהחומר ממנו עשוי המקלחון. במידה ומדובר במקלחון זכוכית, ואתם מעוניינים בדלת ציר, עליכם להקפיד על כך שהצירים יהיו עשויים ממתכת חזקה ויותקנו בצורה איכותית וחזקה אל מבנה המקלחון. כאמור, צירים לא מתאימים יגרמו לכך שבתוך זמן קצר הדלת תיטה על צידה ופרט למפגע האסתטי, מדובר גם בהפרעה משמעותית בשימוש במקלחון.