מקלחון זכוכית ענקי
מקלחון זכוכית
8 בדצמבר 2016
איזה יתרון יש למקלחונים?
8 בדצמבר 2016

מקלחונים

ארון אמבטיה ומקלחון חזית

ארון אמבטיה ומקלחון חזית

מקלחונים

שטח הבית של כל אחד מאתנו הוא דבר רגיש, בבואנו לרכוש שירה אנו מתווכחים ומנסים לא אחת למצוא את הדירה הגדולה ביותר שנוכל לרכוש. לפעמים ההתעקשויות הינן על מטרים מרובעים בודדים. עובדות אלו בוודאי מתקיימות כאשר אנו נכנסים לדירה. פתרונות אחסון בתוך הבית קיימים למכביר, אחד החדרים בהם האחסון דורש חשיבה יצירתית הוא חדר האמבט, שכן בחדר זה אנו מתקלחים, שוטפים באמצעות כיורים את הידיים, ואפילו עושים צרכינו בתאי שירותים בחדר זה. לכן, מספר הרב של השימושים מחייב אותנו לנקות בפעולות אשר יבטיחו לנו שטח ומרחב גדולים ככל שניתן ואחד הפתרונות עליהם חשבו הינו מקלחונים.

מדוע מקלחונים הם פתרון טוב לאחסון חדר האמבט ?

המקלחונים, שלא כמו האמבטיה, הם תאים קטנים יותר בהם אנו נתקלח, זאת בשונה מהאמבטיות הרחבות, תופסות מקום מאוד גדול בחדר, ומפריעות לנו בתכנון שאר האלמנטים בו. למשל, אם נרצה לשים מכונת כביסה בתוך חדר האמבט, את האמבטיה לא נוכל להזיז שכן היא מבנה קבוע, והיא זו שתאלץ אותנו להזיז את מכונת הכביסה ולנדוד עמה, עד שתמצא את מקומה. מקלחונים, הם בגודל של חצי מגודל האמבטייה ובכך מאפשרים לנו משחק רחב יותר עם שאר חלקי הריהוט שבבית. בנוסף לזאת, מקלחונים ניתן להחליט היכן יימצאו, ובדרך כלל נהוג שהם יותקנו בפינת החדר וישאירו את המרכז ולחלל ולמרחב שאנו רוצים לשהות בו.

היכן ניתן להתקין מקלחונים ?

כשאנו מדברים על מקלחונים, הדבר הראשון שקופץ לנו לראש הוא הימצאותם בתוך חדרי אמבטיה, בפינות החדר. אך כיום, עם הפריצות של החדשנות והעיצוב בבית, מקובל לשים מקלחונים גם בחדרי השינה עצמם! כלומר, נוכל לראות עיצובים יפיפיים של מקלחונים שונים ומשונים, בתוך החדר עצמו. כמובן שהם יהיו סגורים בתוך כלוב זכוכית מעוצב כדי שהלחות לא תכנס לריהוט החדר, אולם המחשבה היום היא לצאת מהקופסה, וליהנות ממקלחונים שונים בצורות שונות.

אילו סוגי עיצובים ניתן לבצע עם מקלחונים ? עם הזמן, הלכו והשתדרגו המקלחונים מסתם עוד תאי זכוכית פשוטים, לכאלו אשר מעוצבים ביד אומן. סוגי הזכוכית שונים האחד מהשני בכל הנוגע למקלחונים בבית וגם הטפטים והמדבקות שהגיעו לשוק העיצוב בבתים לא פסחו על המקלחונים השונים, וכיום רואים אותם על גבי קירות המקלחון. בנוסף לזה, ניתן לראות סוגי דלתות שונות למקלחון – דלתות הזזה, דלתות פנימה והחוצה, ומספר לא מבוטל של אפשרויות משחק עם דלת אחת, או שניים בהתאם לצורך.

המקלחונים אם כך, הפכו לשוק נוצץ של איכות, ושל עיצוב בלתי מתפשר. המשחק הבלתי נגמר של סגנונות העיצוב השונים עם המקלחון, גורם לו להיות פריט עיצובי ומרשים לכל דבר. כך נוכל להתחיל ולחשוב על חדר האמבטיה שלנו לא רק כמקום בו מתקלחים וזהו, אלא על מקום שנעים וכיף לשהות בו בכל עת.