שאלות ותשובות מקלחון זכוכית

מקלחונים במבצע
מקלחונים במבצע
8 בדצמבר 2016

שאלות ותשובות מקלחון זכוכית

שאלות ותשובות מקלחון זכוכית

1. מהם הקריטריונים לבחירת מקלחון זכוכית?

* איכות הזכוכית, עובי הזכוכית, סוג הזכוכית (שקופה או אטומה), רמת החסימות שלה, תו תקן של המקלחון, גודל המקלחון, הצורה שלו (עגול, מרובע, עומד בפני עצמו נתמך, חזיתי, אמבטיון), הגודל של חלל האמבטיה, הצרכים עליו עונה לנו המקלחון אלו הקריטריונים אותם יש לקחת בחשבון כאשר מתכננים מקלחון זכוכית חדש לחדר האמבטיה.

2. כאשר בוחרים חברה לייצור והתקנה של מקלחון זכוכית – מה חשוב לבדוק?

* יש לבדוק שלחברה אכן יש ניסיון בייצור והתקנה של מקלחוני זכוכית. בנוסף, חשוב לבדוק שהחברה מחזיקה בכל תקני הבטיחות ועובדת עם זכוכית איכותית, שעוברת תהליכי חיסום. בנוסף, יש לבדוק את רמת הגימור, את העבודה ואת האחריות אותם החברה או בעל המקצוע מספקים.

3. האם כדאי לרכוש מקלחון לבד ולמצוא בעל מקצוע שיתקין לנו את המקלחון בנפרד?

* ובכן, אופציה זו יכולה לחסוך לנו כסף, שכן ניתן לאתר מקלחוני זכוכית במחירי מבצע אופטימליים. בהחלט ניתן לבחור בעל מקצוע שיתקין עבורנו את המקלחון אשר בחרנו, אך במידה ואנו בוחרים באופציה זו עלינו לבדוק שאכן אנו רוכשים מקלחון שמתאים מבחינת המידות לנישה שבה אנו רוצים להתקינו. בנוסף, יש לבחור בבעל מקצוע מקצועי, עם ניסיון וותק בתחום, שכן אם נרכוש מקלחון זכוכית איכותי בו שמנו דגש על כל הקריטריונים שציינו לעיל ובעל המקצוע שנבחר יעשה מה שנקרא ״חצי עבודה״ אנו עלולים להתבאס.

4. אילו סוגים של מקלחוני זכוכית קיימים?

* קיימים כל מיני סוגים של מקלחונים החל ממקלחונים מעוגלים שנחשבים לבעלי מראה יוקרתי ומעוצב, מקלחונים פינתיים שהם סוג של סטנדרט – מקלחון פרקטי שמתאים כמעט לכל חלל אמבטיה. מקלחונים

נוספים אשר חוסכים מקום ונחשבים לפתרון פרקטי ונוח הם מקלחונים קטומים. למי שיש בחלל האמבטיה שני קירות, יכול לבחור במקלחון חזיתי בו שלוש דפנות של חלל הרחצה אטומות לגמרי ורק הדופן שהיא החזית משמשת כדלת. יש גם את האמבטיונים שהם למעשה מקלחונים משולבים המתאימים מצד אחד למשפחות עם ילדים קטנים ומצד שני לאלו מאיתנו שאוהבים פעם בכמה זמן להתפנק באמבטיית כסף חמימה להרגיע את השרירים. כמובן שניתן גם ליצור מקלחונים בהתאמה אישית בשלל גדלים, עיצובים ודוגמאות. על כל סוגי המקלחונים ניתן להוסיף אביזרים ושדרוגים דוגמת אביזרי תלייה למגבות.

5. אלו מנגנוני פתיחה קיימים לסוגים שונים של מקלחוני זכוכית.

* יש מנגנוני פתיחה שהמטרה שלהם הינה לחסוך מקום. ניתן לבחור בין דלתות הזזה, דלתות נפתחות, מתקפלות, דלתות עם כנף אחד או שתיים, דלת על צירים ועוד. לכל סוג של פתיחה יש יתרונות וחסרונות. מומלץ לבחור בדלת שמצד אחד מתאימה לגודל החלל שלנו ואיננה מגבילה אותנו במקום, ומצד שני כזו שצוברת כמה שפחות לכלוך שעלול להוביל לעובש בטווח הערוך. חשוב מאוד לבחור בדלת שמספקת לנו רמת אטימה גבוהה המונעת זליגה של מים החוצה.

6. מהם היתרונות של מקלחוני זכוכית?

* ראשית כל, היתרון הבולט ביותר של מקלחוני הזכוכית הוא בהיותם חוסכים במקום. ניתן להתאים את המקלחון בצורה מושלמת לגודל החלל, כך שגם אם ברשותנו חלל אמבטיה קטן מאוד, תמיד יש פתרון. בנוסף, מקלחוני זכוכית מכל הסוגים תמיד אפשר לשדרג כמו למשל לשלב צינור מסז׳, אדים ועוד. בנוסף, מדובר בפתרון שמצד אחד משלב פרקטיות ונוחות מירבית ומצד שני משלים את המראה העיצובי בחדר האמבטיה.

7. איזה עובי מומלץ לבחור לזכוכית של המקלחון?

* מומלץ לבחור בעובי של 8 מ״מ.

8. מה לגבי הצבע של הזכוכית?

* ובכן, כאן כבר יותר מדובר על אווירה וסוג החלל בו אנו מעוניינים. מי מאיתנו שמעוניין להגדיל את חלל חדר האמבטיה, מומלץ שייבחר זכוכית שקופה. לעומת זאת, מי שמעוניין באינטימיות, יכול לבחור בזכוכית אטומה, כהה ואפילו בזכוכית עם דוגמא מודפסת. זכוכית קליר מספקת לנו מראה מודרני, חדשני ונקי ממש. זכוכית עם ציפוי ננו מונעת הצטברות של אבנית.

9. מה המחיר של מקלחוני זכוכית?

* המחיר של המקלחון לרוב נקבע על פי גודל המקלחון ועל פי רמת האיכות של הזכוכית עצמה. מקלחון סטנדרט בגודל של x8080 או x9090 יעלה בין 3,500-1,500 שקלים. מקלחון עגול למשל מייקר את העלות, בשל היותה של הזכוכית מכופפת ועלותו נעה בין 5,000-4,000 שקלים. ציפויים מיוחדים למראה מסוים של זכוכית, מייקר את עלות המקלחון בכמה מאות שקלים נוספים.

10. כיצד מומלץ לנקות ולתחזק את מקלחון הזכוכית?

* את המקלחון חשוב לנקות אחת לשבוע. את הזכוכית עצמה יש לנקות באמצעות סקוטש עדין שכן סקוטש אגרסיבי מדי גורם לסריטות. גם ספוג הפלא הינו שיטה מצויינת לניקוי. על הזכוכית עצמה אין לשים חומרי ניקוי חומצתיים כמו למשל חומצה של מלח כי זה משאיר כתמים. על הסיליקון עצמו ועל המגב שבתחתית המקלחון ניתן לעשות שימוש במסיר שומנים. את הזכוכית עצמה מומלץ לנקות עם חומר מיוחד להסרת אבנית. ניתן להמתין כמה דקות ולהשאיר את החומרים בכדי שיפעלו ורק אז להסיר עם מים. גם חומץ ומיץ לימון יכולים לעשות עבודה מצויינת.